درباره کلینیک درد

با توجه به گسترش  عدم رعایت سبک زندگی سالم افراد ،نیاز  بود در برج نگین آزادی نیز بخش کلینیک درد افتتاح شود تا بتوان بر کیفیت درمانی و اصلاح برخی حرکات بدنی در زندگی افراد آن ها را به سطح بهتر و استانداردی از سلامت رساند.این بخش به ریاست پروفسور فروغ بر این باور بود تا بیماران و مبتلایان به دردهای عصبی و عظلانی و همچنین دردهای مربوط به سرطان کاهش و یا درمان شوند . این کلینیک با همکاری جناب دکتر اسماعیلی اداره خواهد شد که هدف مدیریت این بخش این است تا یکی از مجموعه های درمانی و به روز را در کشور داشته باشیم.

درمان ها و فعالیت هایی که در این بخش انجام می شوند شامل:

درمان غیر جراحی دیسک های کمر و گردن

طب سوزنی

درمان دردهای مقاوم

اوزون درمانی

درمان دردهای ناشی از سرطان

و همچنین اتاق عمل جهت تزریقات تحت هدایت فلوروسکوپی و تزریقات تحت هدایت سونوگرافی می باشد.

آشنایی با پزشکان

 • دکتر بیژن فروغ

  دکتر فروغ

  با ۳۰ سال تجربه

  متخصص طب فیزیکی
  مشاهده همه →

 • درمان غیر جراحی دیسک های کمر و گردن

  درمان غیر جراحی دیسک های گردن و کمر

  تقریبا سخت ترین بیماری گردن دیسک گردن می باشد. ماده غضروفی بین مهره های گردنی جلو می اید و موجب فشار روی اعصاب گردنی می شود و همچنین یک واکنش التهابی بسیار شدید را ایجاد می کند.اغلب درد یا بی حسی یا گزگز مورمور به دست ها تیر می کشد . خصوصا وقتی این درد به دست چپ تیر میکشد عده ای ان را با درد قلبی اشتباه می گیرند و به دنبال درمان ان می روند. درد گاهی فقط در دست ها احساس می شود بدون انکه فرد دردی را در گردن خود به یاد اورد. درمان دیسک گردن بسیار سخت می باشد و اغلب همکاری زیاد بیمار ار میطلبد.

 • درمان دردهای مقاوم ناشی از سرطان

  درد در بیماران سرطان انواع مختلفی دارد که یکی از انواع آن می‌تواند ناشی از انقباضات عضلانی، فشار توده بر اعصاب،  درمان‌های شیمیایی و داروها باشد. فیزیوتراپ با تأکید بر اینکه بیمار تا آخرین لحظه باید روی پای خودش بایستد به واداشتن بیمار به تحرک و کاهش درد او کمک می‌کند. طب سوزنی هم می‌تواند مؤثر باشد چون به کاهش درد و اثرات جانبی پرتودرمانی و شیمی‌درمانی کمک کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. همچنین در بخش کلینیک درد برج نگین آزادی از طریق تخریب شبکه‌های عصبی انتقال‌دهنده درد سرطانی، به کاهش این درد کمک خواهند کرد.

  در کلینیک درد برج نگین آزادی، از طب سوزنی و فیزیوتراپی برای بهبود درد بیماران سرطانی استفاده می‌شود.

 • درمان دردهای مقاوم ناشی از دیابت

  درد دست‌وپا در بیماران دیابتی شایع است. با توجه به آسیبی که به عصب‌ها وارد می‌شود، حس گزگز، درد، سوزش و بی‌حسی ایجاد می‌شود که به آن نوروپاتی گویند. البته دیابت یکی از عوامل این بیماری است. اختلالات مغز و طناب نخاعی باید بررسی شود و تشخیص داده شود و روش درمانی برای آن تعریف شود. در بسیاری از موارد نوار عصب و عضله اطلاعات لازم برای تشخیص درست را برای پزشک فراهم می‌کند. هم‌چنین دارو نیز در درمان این دردها کمک می‌کند.

  در کلینیک درد مجتمع نگین آزادی، از این نوار به‌عنوان روش تشخیصی استفاده می‌شود.

 • اوزون تراپی

  اوزون گازی بی‌رنگ و بی‌بو متشکل از اتم‌های اکسیژن است. اوزون درمانی نوعی روش درمانی است که از طریق افزایش قدرت ایمنی بدن، به بهبود و درمان بعضی از بیماری‌ها ازجمله زخم‌های عفونی، اختلالات گردش خون، اختلالات سالخوردگان، روماتیسم و آرتروز، سرطان، ایدز و سارس کمک می‌کند.

  روش‌های متفاوتی برای این کار وجود دارد که در کلینیک درد مجتمع نگین آزادی، از روش تزریق برای این کار استفاده می‌شود. این روش سرپایی است و جزو روش‌های کم‌خطر به شمار می‌رود.

 • طب سوزنی

  همان‌طور که میدانید طب سوزنی و طب سنتی قدمت چندین هزارساله دارد و برای تسکین درد از این طب قدیمی استفاده می‌شود که امروزه طب سوزنی رونق زیادی در بین جوامع مختلف پیداکرده است و برای امراض مختلفی مانند: کابوس‌های شبانه، اضطرابات و افسردگی، تیک‌های عصبی، ام‌اس، توان‌بخشی بعد از سکته، دردهای کمر و گردنی، آرتروز، چاقی و لاغری، اختلالات قاعدگی و ناباروری، سردرد و … مورداستفاده قرارگرفته است.

  طب سوزنی با فروکردن سوزن‌های بسیار باریک به پوست بیمار انجام می‌شود اما اصلاً نباید نگران درد باشید زیرا این درمان دردی ندارد و یا درد بسیار اندک است که کسانی که این روش درمانی را انجام داده‌اند بیان داشتند که در هنگام درمان بسیار آرام شدند  و احساس آرامش داشتند.در کلینیک درد و توان‌بخشی نگین آزادی نیز این روش درمانی توسط متخصصان نام‌آشنا انجام می‌گیرد.

مقالات مرتبط