درباره بخش مفاصل و عضلات

کلینیک درد : مرکز درمانی‌ای است که برای درمان انواع دردهای حاد و مزمنِ مفصلی، ماهیچه‌ای – استخوانی، سرطانی، و سایر انواع دردهای مزمن بنیانگذاری شده‌است. در کلینیک‌های درد، پزشکان فوق‌تخصصیِ درد، به کمک متخصصان پزشکی ورزشی، پزشکی فیزیکی و توانبخشی و روانپزشک یا روان‌شناس بالینی تلاش می‌کنند درد بیمار را درمان کنند یا به اندازه‌ای کاهش دهند که بیمار هرچه بیشتر به توانایی پیشین خود بازگردد و شرایط زندگی راحت‌تر برای بیمار فراهم گردد. در کلینیک‌های درد، نخست پزشکانِ فوق‌تخصصِ درد با انجام ارزیابی و

معاینهٔ دقیق، علت درد بیمار را شناسایی و سپس تلاش می‌کنند با ترکیبی از درمان‌های دارویی، درد بیمار را کاهش دهند و درصورت نیاز، با تغییر میزان و نوع داروی مصرفی، نتیجهٔ بهتری ایجاد کنند. در صورت نرسیدن به نتیجهٔ مناسب، گام بعدی درمان‌های مداخله‌ای هستند. این درمان‌ها در اتاق عمل سترون (استریل) و با راهنمایی فلوئوروسکوپی و پرتونگاری انجام می‌شوند تا دقت و ایمنی افزایش یابد. پس از کنترل کامل یا نسبیِ درد، بیمار به همکاران پزشکی ورزشی یا پزشکی

آشنایی با پزشکان

 • درد کمر

  شما بیشترین زمان کاری را به خاطر کمردرد از دست می‌دهید. مهم است بدانید صنعتی شدن و پیشرفت تکنولوژی بیش‌ازپیش ما را به سمت زندگی ماشینی سوق می‌دهد که نتیجه آن بی‌تحرکی و ورزش نکردن است و برای همین است درصد مبتلایان به بیماری کمردرد در جهان روزبه‌روز در حال افزایش است. بسیاری از محققان معتقدند بیش از 85 درصد افراد در طول زندگی خود حداقل یک بار به کمر درد دچار می شوند. ما در کلینیک درد مجتمع نگین با استفاده از پیشرفته ترین متد و دستگاه‌های روز دنیا علائم مختلف کمر درد شمارا شناسایی و به کمک هم در جهت پیشگیری یا درمان آن می‌کوشیم.

 • درد گردن

  امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری و افزایش کاربردهای تلفن‌ همراه و کامپیوترها بر این شده تا افراد تحرک کمتری داشته باشند و گاهی این نادرست نشستن‌ها هم یکی از دلایل مهمی است که باعث گردن درد، سردرد و دردهای کمری می شود.

  تمام گروه‌های سنی در معرض خطر درد  گردن هستند. در حدود 10% از افراد با یک دوره گردن درد در هرسال روبرو می‌شوند. به‌هرحال گردن درد در بین زنان کمی بیشتر از مردان مشاهده می‌شود. ما در کلینیک درد مجتمع نگین با استفاده از پیشرفته‌ترین متد و دستگاه‌های روز دنیا علائم مختلف گردن درد شمارا شناسایی و به کمک هم در جهت پیشگیری یا درمان آن می‌کوشیم.

 • دیسک های گردنی و کمری

  دیسک کمر و گردن در ۴مرحله اتفاق می‌افتد که ابتدا تخریب، بیرون زدگی، پارگی و در نهایت جدا شدان دیسک اتفاق می‌افتد. این موضوع به خاطر فرسایش دیسک‌های بین مهره‌ای و یا آسیب‌های کمر و گردن پیش می‌‌آید و از طریق سی‌تی‌اسکن (CTScan)، ام‌آر‌آی (MRI) و نوار عصب وعضله قابل تشخیص است. از جمله راه‌های درمان آن فیزیوتراپی، ورزش‌درمانی و طب سوزنی است که به بهبود دیسک کمر و گردن کمک می‌کند.

  در کلینیک درد برج نگین آزادی، امکانات پیشرفته تشخیصی و درمانی دیسک کمر و گردن وجود داشته تا به بهبود حال مراجعه‌کنندگان کمک کند.

 • درد مفاصل

  میدانیم که گاهی با توجه به کار زیاد و رعایت نکردن اصول پیاده‌روی و کار کردن‌ها و نشستن بر خواستن‌های غیراصولی و دلایل دیگر مفاصل ما که نقش حیاتی‌ای در بدن ما و تحرکات ما دارند ممکن است آسیب ببینند و درد بسیاری را وارد سازند. همچنین بی‌تحرکی زیاد هم باعث این آسیب‌های مفصلی در بدن ما می‌شود و یا کار زیاد و تایپ کردن‌ها، آسیب‌های ورزشی، ضربه‌های حین تصادفات و… که می‌تواند مفاصل ما را دچار مشکل کنند. پزشکان و متخصصان برج نگین با توجه به دانش روز خود می‌توانند در درمان این دردهای رماتیسمی و یا التهابات به مسیر درمانی شما کمک کنند و در صورت نیاز به فیزیوتراپیست شمارا ارجاع دهند.

 • دردهای کف پا

 • درد دنبالچه

  درد دنبالچه می‌تواند به باسن، ران و روده گسترش یابد و در هر حالت نشستن یا ایستادن فعال شود. این درد منجر به ضعف عضلانی و ناراحتی هاضمه و درد مقعد می‌شود. علت به وجود آمدن آن تنش، ضربه، روی زمین نشستن، مشکلات ستون فقرات، بارداری و زایمان و سندروم عضله بالابر می‌تواند باشد. به علت آسیب‌های بارداری و زایمان، شیوع این درد در زنان ۵ برابر مردان است. یک روش درمان آن فیزیوتراپی است که فیزیوتراپ به تقویت عضلات و ماهیچه اطراف کمک می‌کند و نحوه نشستن را اصلاح می‌کند.

  پزشکان برج نگین آزای با انجام فیزیوتراپی به کاهش و درمان این درد کمک کرده تا باعث بهبود حال مراجعه‌کنندگان شوند.

 • تزریق های داخل مفصل

  تزریق داخل مفصل روشی مؤثر برای درمان دردهای شانه و آرتروز زانو است. این موارد در اثر ضعف عضلانی، آسیب دیدن مفصل و ورزش نکردن ایجاد می‌شود. تزریق مفصلی از جمله روش‌های رایج کنترل درد و بهبود عملکرد است. از جمله موارد رایج تزریق کورتون، دکستروز، پی‌آر‌پی، هیالورونیک اسید و اوزون است. تزریقات با فواصل هفته‌ای از ۳ تا ۵ توبت انجام شده و تا چند ماه به بهبود بیمار کمک می‌کند.

  در کلینیک درد مجتمع نگین آزادی از  تزریق داخل مفصل و اوزون درمانی استفاده می‌شود تا به بهبود حال مراجعه‌کنندگان کمک شود.

 • طب سوزنی

   همان‌طور که میدانید طب سوزنی و طب سنتی قدمت چندین هزارساله دارد و برای تسکین درد از این طب قدیمی استفاده می‌شود که امروزه طب سوزنی رونق زیادی در بین جوامع مختلف پیداکرده است و برای امراض مختلفی مانند: کابوس‌های شبانه، اضطرابات و افسردگی، تیک‌های عصبی، ام‌اس، توان‌بخشی بعد از سکته، دردهای کمر و گردنی، آرتروز، چاقی و لاغری، اختلالات قاعدگی و ناباروری، سردرد و … مورداستفاده قرارگرفته است.

  طب سوزنی با فروکردن سوزن‌های بسیار باریک به پوست بیمار انجام می‌شود اما اصلاً نباید نگران درد باشید زیرا این درمان دردی ندارد و یا درد بسیار اندک است که کسانی که این روش درمانی را انجام داده‌اند بیان داشتند که در هنگام درمان بسیار آرام شدند  و احساس آرامش داشتند.در کلینیک درد و توان‌بخشی نگین آزادی نیز این روش درمانی توسط متخصصان نام‌آشنا انجام می‌گیرد.

مقالات مرتبط