کلینیک درد و توانبخشی نگین آزادی به مدیریت پروفسور بیژن فروغ

درباره بخش بیومکانیک

کلینیک درد : مرکز درمانی‌ای است که برای درمان انواع دردهای حاد و مزمنِ مفصلی، ماهیچه‌ای – استخوانی،سرطانی، و سایر انواع دردهای مزمن بنیانگذاری شده‌است. در کلینیک‌های درد، پزشکان فوق‌تخصصیِ درد، به کمک متخصصان پزشکی ورزشی، پزشکی فیزیکی و توانبخشی و روانپزشک یا روان‌شناس بالینی تلاش می‌کنند درد بیمار را درمان کنند یا به اندازه‌ای کاهش دهند که بیمار هرچه بیشتر به توانایی پیشین خود بازگردد و شرایط زندگی راحت‌تر برای بیمار فراهم گردد. در کلینیک‌های درد، نخست پزشکانِ فوق‌تخصصِ درد با انجام ارزیابی و معاینهٔ دقیق، علت درد بیمار را شناسایی و سپس تلاش می‌کنند با ترکیبی از درمان‌های دارویی، درد بیمار را کاهش دهند و درصورت نیاز، با تغییر میزان و نوع داروی مصرفی، نتیجهٔ بهتری ایجاد کنند. در صورت نرسیدن به نتیجهٔ مناسب، گام بعدی درمان‌های مداخله‌ای هستند. این درمان‌ها در اتاق عمل سترون (استریل) و با راهنمایی فلوئوروسکوپی و پرتونگاری انجام می‌شوند تا دقت و ایمنی افزایش یابد.پس از کنترل کامل یا نسبیِ درد، بیمار به همکاران پزشکی ورزشی یا پزشکی

آشنایی با پزشکان

 • دکتر شریف نژاد

  دکتر شریف نژاد

  با ۳۰ سال تجربه

  متخصص بیومکانیک
  مشاهده همه →

 • آنالیز راه رفتن

  ازآنجاکه نوع راه رفتن بسیار برای سلامتی ما مهم است در کلینیک مجموعه درد و توان‌بخشی برج نگین بخش آنالیز راه رفتن نیز راه‌اندازی شد تا خدمت‌رسانی درمانی و پیشگیرانه از آسیب‌های فیزیکی به بدن را جلوگیری به عمل آورد. آنالیز راه رفتن دوربین‌های حساس به حرکت هستند و یا دوربین مادون‌قرمز که می‌توانند آنالیزی از راه رفتن شما را گزارش بدهند که این گزارش می‌توانند اطلاعاتی ازجمله نوع فشار به ناحیه بدن و شناسایی درد و … را به پزشک بدهد. پزشک نیز با مشاهده این گزارش‌ها به کسانی که ممکن است نقاط پرفشار غیر متعادل داشته باشند حرکات اصلاحی و یا کفه‌های طبی دهند که بر سلامت راه رفتن و بدن مؤثر است و می‌توانند از ایجاد کمردرد و پادرد جلوگیری به عمل آورد.

 • ارزیابی ناهنجاری های اسکلتی

  فیزیوتراپی

  فیزیوتراپی به فرد کمک می کند تا توانایی هایش را افزایش دهد، یا در شخصی که بیماری پیش رونده مثل M s دارد توانایی هایش را حفظ کند و یا در کسی که یکسری از توانایی هایش را از دست داده است فعالیت ها و توانایی های جایگزین پیدا کند و به فرد آموزش های لازم را جهت حفظ حداکثر استقلال بدهد

 • ارزیابی ناهنجاری های کف پا و اسکلت پا

  یکی از خدماتی که در برج نگین آزادی ارائه می‌گردد، آنالیز ناهنجاری‌های کف پا و اسکلت پا هست. این آزمایش و آنالیز با استفاده از یک دستگاه اسکنر سه‌بعدی کفی پا و دوربین‌های ثبت حرکت نسبت به طراحی و ساخت کفی طبی ویژه هر فرد می‌باشد. افرادی که دچار قوس کمر و یا مشکل درد در کف پا، یا حس سوزش و گرمی زیاد در کف پای خود هستند، دستگاه آنالیزر برج نگین و متخصصان برجسته با متد روز می‌توانند در درمان این مشکل به آن‌ها کمک کند. همچنین متخصصان این بخش در صورت نیاز، کفی طبی مناسب و منحصربه‌فرد ‌پای شمارا که ازلحاظ (قد، وزن، جنس، سن و …) که بر انحناهای پای شما اثرگذار است را آماده و یا تجویز کنند تا از داروخانه‌های معتبر تهیه فرمایید.

 • ارزیابی قدرت عضلانی

  ارزیابی قدرت عضلات و دامنه حرکتی مفاصل یکی از خدمات بخش بیومکانیک است. این تست جزء مهمی از آزمون فیزیکی است که درباره نارسایی‌های عصبی اطلاعات می‌دهد. هم‌چنین، برای ارزیابی ضعف استفاده می‌شود و در تفکیک ضعف واقعی از عدم تعادل یا ضعف عضله موثر است. یک سیستم ارزیابی وجود دارد که بر اساس آن قدرت عضلات مشخص می‌شود. اغلب زمانی که یک بیماری عصبی مشکوک وجود دارد، به ویژه برای بیماران مبتلا به سکته مغزی، آسیب مغزی، آسیب نخاعی، نوروپاتی و اسکلروز جانبی، این تست ضروری است. ارزیابی قدرت عضلانی ممکن است توسط پرستاران، پزشکان، فیزیوتراپیست‌ها، درمان‌گران، جراحان و سایر متخصصان انجام شود.

  در کلینیک توان‌بخشی برج نگین آزادی، ارزیابی قدرت عضلات برای مراجعین انجام می‌شود و سیستم رتبه‌بندی بر اساس توان عضلات وجود دارد که بر اساس آن درمان انجام می‌شود.

 • ارزیابی تعادل

  گاهی با توجه به حادثه‌ها و یا پیری و بیماری‌ها فرق دچار عدم تعادل می‌شود؛ مانند بیماری‌های ام اس، پیری و ضربه به سر و تکان خوردن مایع درون گوش که باعث می‌شوند فرد تعادل خود را از دست دهد و گاهی افتادن‌ها و سرگیجه‌های شدید و عدم تمرکز باعث آسیب‌های فیزیکی جدی‌تری شود. در بخش ارزیابی تعادل برج نگین آزادی متخصصان بایومکانیک ما با توجه به تجهیزات و دانش به‌روز خود می‌توانند در درمان این عارضه یعنی عدم تعادل به شما کمک کنند و با انجام حرکات اصلاحی و دیگر روش‌های درمانی به پیشگیری پیشرفت و درمان آن کمک نمایند تا سلامتی حاصل آید.

مقالات مرتبط